
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 110 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 190 MHz |
| Operating Supply Voltage | 9 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 172 V/µs |
| Input Bias Current | -1.4 µA |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 3.6 mA |
| Output Current per Channel | 112 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gain Bandwidth Product | 86 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1.03 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 72 dB |
| Operating Supply Current | 3.6 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | High Speed Amplifier |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 72 dB to 95 dB |
| Input Voltage Noise Density | 19 nV/sqrt Hz |
Stock: 8622
Distributors
pcbx
Unit Price$1.35164
Ext.Price$1.35164
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.35164 | $1.35164 |
| 10 | $1.00113 | $10.01130 |
| 25 | $0.91392 | $22.84800 |
| 50 | $0.86562 | $43.28100 |
| 100 | $0.81987 | $81.98700 |
| 300 | $0.78135 | $234.40500 |
| 500 | $0.74464 | $372.32000 |
| 1000 | $0.71301 | $713.01000 |
| 3000 | $0.69439 | $2083.17000 |
| 5000 | $0.67625 | $3381.25000 |
